„Szkoła promująca aktywny styl życia”

Utworzono dnia 12.11.2023

Nasza szkoła została laureatem ogólnopolskiego konkursu i otrzymała tytuł „Szkoła promująca aktywny styl życia”. Z tej okazji odbył się piknik sportowo- rekreacyjny podsumowujący ten konkurs, którego celem było zachęcenie uczniów do aktywnych sposobów spędzania czasu.

Piknik rozpoczął się od wystąpienia mistrza świata we Freestyle Futball- Konrada Dybasia. Pan Konrad na początku powiedział kilka zdań o sobie m.in. to, że Trikami piłkarskimi zajmuję się zawodowo od 2009 roku, od zawsze stawiał na ciężką pracę oraz profesjonalizm. Jego kariera freestylera zaowocowała wieloma osiągnięciami na arenie krajowej tak jak i międzynarodowej.Jest Mistrzem Świata w kategorii Challenge z 2018 roku  i 3-krotnym srebrnym medalistą Mistrzostw Świata w latach 2017-2022. Złoty medal Mistrzostw Polski zdobył aż 5 razy a sztuczki z piłką trenuje kilka razy w tygodniu.Obecnie – Brązowy medalista Mistrzostw Świata 2023 w kat. Sick Three i Mistrz Polski 2022 w kat. Challenge.Następnie odbył siępokaz trików piłkarskich oraz warsztaty nauki „sztuczek” z piłką. Sportowiec rozdawał autografy – dzieci miały przygotowane akcesoria: piłki, koszulki itp. i wykonywał pamiątkowe zdjęcia z uczniami. Dzieci były zaangażowane i bardzo zainteresowane tego typu sportem, zadawały wiele pytań Panu Konradowi.

Po pokazie dzieci zostały podzielone na cztery grupy i uczestniczyły w różnego rodzaju grach i zabawach sportowych. Odbyły się m.in. międzyklasowe mecze piłki siatkowej, międzyklasowy turniej tenisa stołowego, zabawy z chustą animacyjną, skoki w workach, zabawa skoczna „Szczur”, zabawy z balonami, ćwiczenia -„gimnastyka na dywanie”, sprawnościowy tor przeszkód, zabawy rzutne, ćwiczenia równoważne oraz ćwiczenia sensoryczne. Działania te były przygotowane przez nauczycieli: Pana Marcina Piluta oraz Pań: Anny Głąbowicz, Katarzyny Jurkowskiej i Magdaleny Syrek.

Na koniec wszystkie dzieci otrzymały upominki w formie paczki. W ramach nagrody za udział w konkursie do szkoły zakupiony został sprzęt sportowy w postaci różnego rodzaju piłek, które posłużą do realizacji zadań sportowych i rozwijania aktywności ruchowej wśród uczniów naszej szkoły.

Działania te zainspirowały uczniów do aktywniejszego sposobu spędzania czasu, pokazały sposoby i możliwości rozwoju fizycznego, zachęciły do rozwijania własnychpasji i zainteresowań.

„Szkoła promująca aktywny styl życia”

Utworzono dnia 12.11.2023, 20:08