Spotkanie z policją

Utworzono dnia 14.09.2022

„Bezpieczna droga do szkoły", to coroczne działania policjantów z chwilą rozpoczęcia roku szkolnego, dlatego 12 września 2022r w Szkole Podstawowej w Gliniku Górnym odbyło się spotkanie z aspirant Agnieszką Przebiędą - policjantką Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie. Spotkanie zostało podzielone na dwie części: teoretyczną i praktyczną.

W pierwszej części spotkania  uczniowie mieli okazję porozmawiać z Policjantką o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą pojawić się podczas korzystania ze środków lokomocji takich jak hulajnoga, quad, cross. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się.

Druga część spotkania przeznaczona było dla dzieci klas 0-III i okazała się dla nich najbardziej przyjemna. Najmłodsi oglądali akcesoria – (atrapy pojazdów, znaki drogowe oraz przejście dla pieszych) przyniesione przez naszego Gościa  i ćwiczyły w praktyce zasady prawidłowego poruszania się po drogach, a szczególnie przechodzenia przez jezdnię.

Dzisiejsze przeprowadzone zajęcia przez Panią Policjantkę w dużym stopniu przyczyniły się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpiecznych wśród uczniów oraz, mamy nadzieję, że pozytywnie wpłynie na ich zachowanie w szkole i poza nią.

Katarzyna Jurkowska

Spotkanie z policją