,,Powiedz, od czegoż więc zaczniemy? – Chyba pójdziemy do czytelni”

Utworzono dnia 03.12.2023

,,Powiedz, od czegoż więc zaczniemy? – Chyba pójdziemy do czytelni”.

Fragment wiersza Zuzanny Ginczanki ,,Na jutro mamy wiele lekcji”…

W dniu 29 listopada (w środę) 2023 r. w Czytelni Głównej Biblioteki Publicznej w Krośnie odbył się podkarpacki II Konkurs Recytatorski im. Cezarego Geronia, który swoim honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Krosna.
Młodzież szkół podstawowych (od VI do VIII) oraz ponadpodstawowych z terenu Podkarpacia miała możliwość pokazania swojego talentu deklamatorskiego oraz interpretacyjnego i zmierzenia się z trudnymi, niezwykle refleksyjnymi, głębokimi wierszami Cezarego Geronia, Zuzanny Ginczankilub Wisławy Szymborskiej.
O wysokim poziomie konkursu niech zaświadczy duża liczba doskonale przygotowanych uczestników, która w szrankach deklamatorskich recytowała po dwa wiersze, tak że łącznie usłyszeliśmy ich około 90. Zapewne jurorzy mieli twardy orzech do zgryzienia, albowiem siła słowa i przekazu, którą ujawnili wrażliwi uczestnicy, częstokroć pokazała nam nowe ścieżki interpretacyjne dla poszczególnych wierszy.

Niemniej jednak jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii młodszej (uczniowie szkół podstawowych) uczennica klasy VI naszej szkoły Maja Kowalczyk otrzymała III miejsce, natomiast uczeń Filip Niekowal zdobył wyróżnienie.
W konkursie wzięli również udział: Katarzyna Michalska oraz Piotr Kowalczyk i chociaż wzruszająco recytowali ,,swoje” utwory, tym razem nie spodobali się na tyle oceniającym, aby w ich opinii zasłużyć na sukces.
Wszystkich uczniów do konkursu przygotowała polonistka Joanna Koś.

Gratulujemywyróżnionym i uczestnikom, równocześnie życząc, aby nie osiadali na laurach, stawiali przed sobą nowe wyzwania i pracowali na kolejne sukcesy.

Aby zobaczyć zdjęcia i relację z konkursu, zapraszam na stronę Biblioteki Publicznej w Krośnie:

,,Powiedz, od czegoż więc zaczniemy? – Chyba pójdziemy do czytelni”

Utworzono dnia 03.12.2023, 19:40