Podnieś rękę Boże dziecię, błogosław krainę miłą

Utworzono dnia 21.12.2014

"... Podnieś rękę, Boże Dziecię! Błogosław Ojczyznę miłą! W dobrych radach, w dobrym bycie Wspieraj jej siłę swą siłą, Dom nasz i majętność całą I wszystkie wioski z miastami! A Słowo ciałem się stało I mieszkało między nami...."

W imię tradycji przy dźwiękach kolęd i wigilijnej scenografii . Święta Bożego Narodzenia to  czas bycia razem, opleciony  zwyczajami, tradycjami i wierzeniami, to  czas kiedy wszystko się może zdarzyć i kiedy spełniają się życzenia. Wigilijne spotkanie  środowiskowe z rodzicami i byłymi pracownikami szkoły. W bogatej scenografii, w  tradycji polskich Świąt Bożego Narodzenia i wigilijnym stole. Dzień  19 grudnia 2014 r.  był czasem wyjątkowym dla środowiska szkolnego. Połączenie wysiłku społeczności szkolnej i rodziców pozwoliło na zorganizowanie wyjątkowego przedświątecznego spotkania. Podstawowym  elementem   tego ważnego wydarzenia było przypomnienie i propagowanie kontynuacji  polskich tradycji wigilijnych, rytuałów, zwyczajów i  obrzędów związanych z Bożym Narodzeniem.

Serdeczne podziękowania wszystkim którzy włączyli się w zorganizowanie bogatego przedsięwzięcia :  rodzicom za przygotowanie tradycyjnych potraw , pani Magdalenie Syrek za przygotowanie scenariusza  i scenografii  występów  oraz  uczniom za  udział i zaangażowanie w realizację części artystycznej spotkania.

Uczniom , rodzicom, emerytom i pracownikom szkoły życzenia pogodnych Świat Bożego Narodzenia   oraz kolejnego  przyszłorocznego  wigilijnego  spotkania w naszej szkole z  uczuciami  radości  bycia  razem w tym szczególnym przedświątecznym czasie.

WIGILIA 2014

Utworzono dnia 21.12.2014, 17:49