Nasze sukcesy recytatorskie

Utworzono dnia 03.12.2023

15 listopada (w środę) odbyły się - w Gminnym Ośrodku Kultury we Frysztaku - eliminacje gminne wojewódzkiego konkursu recytatorskiego,,Literaturai Dzieci” pod hasłem „Uśmiechnięte wiersze i wesołe piosenki” organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.
Szkołę Podstawową w Gliniku Górnym reprezentowała liczna i silna, dobrze przygotowana ekipa składająca się z 8 osób. Tę niezapomnianą przygodę artystyczną rozpoczęliśmy około godziny 10.30 deklamacjami w naszej kategorii wiekowej, czyli klas IV – VI. Doboru repertuaru dokonała polonistka Joanna Koś, a także ,,wyreżyserowała” młodych recytatorów.
Czwartoklasistka Wiktoria Ziobrowska recytowała wiersz o pewnym mściwym ,,kotku” nielubiącym plotek na swój temat i udowadniającym innym zwierzętom, że ,,pogłoski ojego śmierci są przesadzone”. Natomiast jej kolega z klasy – Oskar Sokołowskisnuł historię w formie wyliczanki o dziesięciu bałwankach, eliminujących się w sposób bardzo niefrasobliwy, ale naprawdę zabawny, zaś Milena Węgrzyn zadeklamowała wiersz ,,Ptasi mózg” Jana Brzechwy o lisku-chytrusku, któremu nie udało się kolejne hultajstwo. Piątoklasistka Magdalena Muszyńska zabrała nas do fantastycznej krainy, w której pchła staje przed sądem i oskarża psy, rzekomo znęcające się nad nią. Natomiast szóstoklasiści: Maja Kowalczyk, Katarzyna Michalska, Izabela Węgrzyn oraz Piotr Kowalczyk interpretowali wiersze pani Stanisławy Kopiec – poetki ludowej z Lubeni. Opowiadały one o baśniowych zwierzętach – ptakach, kotach, wiewiórkach itp. oraz o ich kłopotach, a także o niesamowitych spotkaniach z duchami.
Do eliminacji powiatowych zakwalifikowało się dwóch naszych uczniów: Piotr Kowalczyk z klasy VI oraz Oskar Sokołowski z klasy IV.
Tak że 17 listopada 2023 r. w MGOK w Tyczynie miały miejsce rejonowe zawody recytatorskie, podczas których chłopcy świetnie wypadli, ponieważ Oskar zdobył wyróżnienie, natomiast Piotr nagrodę równoznaczną z nominacją do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 8 grudnia 2023 r. w WDK w Rzeszowie. Trzymajmy za niego kciuki!  Gratulacje dla wszystkich – brawo, dobra robota!

Aby zobaczyć zdjęcia i relacje z tych wydarzeń zapraszamy na strony:

Nasze sukcesy recytatorskie

Utworzono dnia 03.12.2023, 19:25