Dzień Głośnego Czytania w Językach Obcych

Utworzono dnia 30.10.2022

26 września został ogłoszony Międzynarodowym Dniem Języków Obcych. To dobra okazja, by zwrócić dzieciom uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu.

Dzięki znajomości języków obcych mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni. Nawet odległe zakątki świata mogą stać się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury - bardziej zrozumiałe.

Wtorek 4 października 2022 roku był w naszej szkole Dniem Głośnego Czytania w Językach Obcych. Uczniowie klas IV – VIII aktywnie uczestniczyli w tym wydarzeniu, deklamując teksty w różnych językach. Na początku uczennica klasy V z zaangażowaniem i w bardzo ciekawy sposób opowiedziała bajkę po japońsku, a następnie wytłumaczyła jej treść wszystkim zebranym. Jako kolejna zaprezentowała się uczennica klasy IV i zarecytowała humorystyczny wiersz w języku ukraińskim. Usłyszeliśmy również bajkę po angielsku pt. „The Tale of Peter Rabbit” w wykonaniu dzieci z klas IV i V, opowieść o smoku wawelskim a także opowiadania i dowcipy zadeklamowane w języku angielskim przez uczniów klas VI – VIII. Następnie usłyszeliśmy wiersz o dniach tygodniapt. „KeineZeit” odczytany w języku niemieckim przez ucznia klasy VIII.

W kolejnej częścispotkania słyszeliśmy rymowankę o jesieni pt. „Herbst”, którą zaprezentowała Pani Magdalena, nauczycielka języka niemieckiego.Na zakończenie Pani Joanna, nauczycielka języka polskiego, przeczytała fragment tekstu w języku łacińskim.

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział i życzymydalszych sukcesów wnauce języków obcych!

Magdalena Słowik

Dzień Głośnego Czytania w Językach Obcych