"Wyruszamy w podróż do krainy wiedzy" pasowanie uczniów klasy pierwszej, uroczystość Dnia Edukacji Narodowej.

Utworzono dnia 24.10.2017

18 października 2017 r.  pasowania uczniów klasy pierwszej, uroczystość Dnia Edukacji Narodowej.

Pasowanie na ucznia to   symboliczna uroczystość podczas której pierwszoklasiści składają  ślubowanie i oficjalnie zostają   włączeni do społeczności szkolnej.

Uczniowie klasy I przygotowali program artystyczny, w którym  pojawiły się treści patriotyczne  i wiedzy  o obowiązkach  ucznia. Następnie dokonano  ceremonii pasowania pierwszaków na uczniów. Pierwszoklasiści otrzymali  pamiątkowe dyplomy oraz upominki.  Uroczystość zakończył  poczęstunek przygotowanym przez rodziców przy dźwiękach oprawy muzycznej.

Wraz z uroczystością pasowania przygotowany został przez Samorząd Szkolny program poświecony Dniu Edukacji Narodowej. W programie artystycznym przypomniana została sylwetka Marii Curie Skłodowskiej.  Na zakończenie wręczone zostały nagrody i podziękowania dla pracowników szkoły za wkład pracy w funkcjonowanie placówki za ostatni rok szkolny.

Dziękuję za przygotowanie imprez wychowawczyni klasy I pani M.  Syrek opiekunowi Samorządu Uczniowskiego pani J. Koś,  uczniom biorącym udział w artystycznym jej dopełnieniu  oraz rodzicom pierwszaków za włączenie się w przygotowanie  uroczystości pasowania .

Z nadzieją jak co roku patrzymy na nowych uczniów  dostrzegając w nich źródło potencjalnych  przyszłych sukcesów naszej szkoły. Wrażenia z imprezy niech staną się  dla wszystkich uczestników spotkania inspiracją w wypełnianiu  podejmowanych codziennych wyzwań i obowiązków.

18 października 2017 r. pasowania uczniów klasy pierwszej, uroczystość Dnia Edukacji Narodowej.

Utworzono dnia 24.10.2017, 10:34