Wycieczka " Poznaj Polskę". Złoty Stok - Wrocław -Kłodzko

Utworzono dnia 20.12.2021

Wycieczka Złoty Stok - Wrocław  -Kłodzko

W dniach 13-14 grudnia 2021 22 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gliniku Górnym (klasy 4-8) wraz z 3 opiekunkami wyjechało na dwudniową wycieczkę do Złotego Stoku, Wrocławia i Kłodzka.  Pierwszym punktem na trasie wycieczki było zwiedzanie wraz z przewodnikiem Kopalni Złota w Złotym Stoku. Uczniowie przez ponad 3 godziny spacerowali po terenie byłej kopalni, gdzie czekały na nich rozmaite niespodzianki (między innymi spotkanie ze Świętym Mikołajem, który wręczył wszystkim uczniom upominki), przejazd podziemną kolejką, szukanie skarbów oraz malowanie aniołków. Na koniec dzieci zwiedziły muzeum, gdzie znajdowały się eksponaty związane z pracą górnika i funkcjonowaniem kopalni. Następnie wyruszyliśmy do Wrocławia i odwiedziliśmy Centrum Edukacji Ekologicznej „HYDROPOLIS”. Jest to ośrodek łączący walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Uczniowie obejrzeli film na temat genezy powstania wody, zapoznali się z gatunkami rozmaitych zwierząt żyjących w morzach i oceanach, tworzyli cząsteczki wody za pomocą specjalnej aplikacji, obserwowali rozmaite prezentacje multimedialne związane tematycznie z biologią, geografią i ekologią. Hydropolis to jedyny obiekt tego typu w Polsce i jeden z nielicznych na świecie. Następnie, uczniowie mieli okazję zobaczyć słynny wieżowiec Wrocławia czyli „Sky Tower”. Następnego dnia odwiedziliśmy  ZOO Wrocław  wraz z Oceanarium i Afrykarium.  Zobaczyliśmy również Starówkę wraz z Ratuszem i kamienicami oraz najstarszą część Wrocławia, czyli Ostrów Tumski. Na koniec pojechaliśmy w kierunku Kłodzka; uczestnicy wycieczki zostali oprowadzeni przez panie przewodniczki po Muzeum Ziemi Kłodzkiej (poznali historię tego regionu oraz zapoznali się z bogatą kolekcją starych zegarów oraz ceramiki bolesławickiej).

M . Słowik

Wrocław 2021