Wycieczka do Krosna, Żarnowca i Odrzykonia

Utworzono dnia 26.06.2015

Dnia 22 maja 2015 roku (piątek) uczniowie klas IV-VI w liczbie 20 osób pojechali na wycieczkę szkolną do Krosna, Żarnowca i Odrzykonia.

Wyjechaliśmy spod szkoły w Gliniku Górnym o godzinie 8.30 pod opieką wychowawczyń : Pani Magdaleny Słowik, Joanny Koś oraz Magdaleny Syrek. Pierwszym punktem naszego planu było obejrzenie filmu pod tytułem ,,Mecz Życia (,,Dzieciaki nie płaczą")", który opowiadał o dziewczynce chorej na białaczkę. Film okazał się życiowy, wzruszający, momentami zabawny. Następnie bawiliśmy się w krośnieńskim parku linowym, pokonując przeszkody wysokości oraz pokonując swój lęk przed upadkiem, choć wszyscy byliśmy porządnie zabezpieczeni linami. Kolejnym punktem wycieczki było muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu. Kiedy dotarliśmy na miejsce Pan, który w tym muzeum pracował, opowiedział nam trochę o tamtejszym ubiorze w czasach Marii Konopnickiej, a następnie zrobił krótki test, z którego miało wyniknąć co zapamiętaliśmy. Wkrótce pani przewodnik zaprowadziła nas na dworek znanej pisarki, gdzie mogliśmy zaobserwować dawniejsze meble jak i dekoracje, między innymi podziwialiśmy stare porcelany czy piece znajdujące się w każdym pokoju. Kiedy zakończyliśmy zwiedzanie muzeum nadszedł czas na zakup różnych pamiątek. Nie długo po tym wyruszyliśmy na zamek w Korczynie-Odrzykoniu. Spotkaliśmy tam miłą Panią przewodnik, która opowiedziała nam nieco o zamku ,,Kamieniec", który był wartownią obronną w XIV wieku. Mogliśmy tam również kupić kilka pamiątek i podarować je na przykład naszym mamom na zbliżający się Dzień Matki.

Około godziny 19.00 wróciliśmy po niesamowitej wycieczce do domów. Uważam, że wycieczka była udana oraz przyjemna, mogliśmy dowiedzieć się trochę o zamku ,,Kamieniec" oraz poznać bliżej znaną Marię Konopnicką jak i spędzić miło czas w parku linowym z naszymi koleżankami i kolegami. Na pewno miło będę wspominać tą wycieczkę.

Opracowanie tekstu : A.Wilk