Wizyta Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego w naszej szkole

Utworzono dnia 25.05.2018
Wizyta Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego w naszej szkole

W dniach od 13 do 14 maja 2018 roku parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Gogołowie przeżywała wizytację kanoniczną Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego.
 W ramach tej wizytacji Jego Ekscelencja odwiedził szkoły znajdujące się na terenie parafii. W poniedziałek 14 maja zagościł także do nas.
 Ksiądz Biskup na spotkanie przybył w towarzystwie proboszcza naszej parafii Ks. Artura Wesołowskiego.
 Na początku tego niecodziennego spotkania słowa powitania w stronę Księdza Biskupa skierował Dyrektor szkoły – Pan Jan Skórski.
 Po oficjalnym przywitaniu wszyscy zebrani obejrzeli przedstawienie w wykonaniu uczniów nawiązujące do tematu obecnego roku duszpasterskiego w Kościele Katolickim “Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Uczniowie zostali przygotowani przez panie wychowawczynie: panią Monikę Machowską i panią Joannę Koś.
 Później Ksiądz Biskup skierował pasterskie słowo do wszystkich zebranych. Wskazał mocną wiarę, jako element konieczny na drodze do prawdziwego szczęścia.
 Podziękował także Dyrekcji i nauczycielom za kształtowanie osobowości młodych ludzi, którzy w przyszłości będą tworzyć Polskę.
 Na koniec wszyscy odmówili modlitwę, a Ksiądz Biskup udzielił obecnym pasterskiego błogosławieństwa.
 Następnie Biskup Edward spotkał się z nauczycielami na krótkim spotkaniu , gdzie dokonał także pamiątkowego wpisu do szkolnej kroniki.

ks.J. Maciąg

wizyta Biskupa w szkole