Wigilia 2015 - szkolne opłatkowe spotkanie .

Utworzono dnia 23.12.2015

"Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu:  dziś bowiem w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan"

Fragment Ewangielii Św. łukasza

Wigilia to wyjątkowy czas , przynoszący  zapach i smak  wspomnień spędzonych w  gronie rodzinnym.  Wraca on do nas corocznie z każdą zawieszoną na choince skrzącą urodą ozdobą, z zapachem świeżej świerkowej czy jodłowej gałązki i z każdą kolorową paczką leżącą pod choinką. Wigilia to tradycja podawania  dwunastu  potraw, dodatkowego  nakrycie na stole dla niespodziewanego gościa-wędrowca, melodia kolęd,  garść siana pod białym obrusem, opłatek ,mnóstwo życzeń na następny nadchodzący nowy rok i wiele innych. W dniu 22 grudnia w ramach kultywowania naszych polskich,  rodzinnych tradycji  odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe rodziców , uczniów , pracowników i emerytów naszej placówki oświatowej. Część artystyczną spotkania nawiązującą do narodzin Chrystusa przygotowała pani Małgorzata Winiarska . Uczniowie w spektaklu nawiązującym do tamtych odległych wydarzeń przedstawili swoją interpretację tej biblijnej  historii.  Wieczerzę wigilijną przygotowaną przez rodziców otworzyło przypomnienie fragmentów Pisma Świętego, wystąpienie ks. prałata Emila Midury  i  tradycyjne dzielenie się opłatkiem. Serdecznie dziękuję wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie tej ważnej uroczystości w życiu szkoły i środowiska lokalnego. Kultywując wigilijne tradycje żywimy nadzieję, że nasze dzieci, a potem i nasze wnuki będą je cenić i do nich wracać .  Jednocześnie należy pamiętać  o najważniejszym religijnym i duchowym wymiarze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia stanowiącym fundament naszej  polskiej ponad tysiącletniej  chrześcijańskiej historii.

Szczęśliwych i miłych  Świąt Bożego Narodzenia oraz udanego nadchodzącego 2016 roku  wszystkim związanym z naszą placówką oświatową

Życzy   dyrektor szkoły   J. Skórski

Wigilia 15