UROCZYSOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2019/20

Utworzono dnia 19.07.2020

Rok szkolny 2019/2020  został oficjalnie zakończony  26 czerwca . Po uroczystościach  w kościele parafialnym uczniowie spotkali się z wychowawcami klas w celu odbioru świadectw szkolnych ,nagród  i wyróżnień  za wyjątkowe osiągnięcia dydaktyczne i pracę społeczną . Były też  podziękowania  za wspólną pracę  i  tradycyjne wakacyjne życzenia . Ze względu na stan epidemiczny  spotkania odbywały się  pod określonym przepisami rygorem sanitarnym , według ustalonego harmonogramu i  zasad . Zakończony  rok szkolny  był okresem  wyjątkowy  i historycznie bezprecedensowym,   od połowy marca  szkoła funkcjonowała w dominującej części  w przestrzeni wirtualnej . Szkolna    rzeczywistości   z systemem  zdalnego nauczania była  dla  uczniów nauczycieli   i rodziców niecodziennym  trudnym  do realizacji wyzwaniem .Uczyliśmy się wspólnie   zupełnie nowej organizacji  pracy. Dziś z perspektywy czasu można  ocenić ten okres  jako udany w zakresie współpracy trójstronnej  w realizacji zadań dydaktyczno –wychowawczych  naszej placówki.Dzięki zaangażowaniu, doświadczeniu , kreatywności i  otwartości nauczycieli , wsparciu rodziców  i odpowiedzialnej postawie samych uczniów udało się w tym czasie zrealizować sprawną organizację zdalnego nauczania . Trwający okres wakacyjny  skłania do refleksji nad  zamkniętym już  etapem  edukacyjnym . Jest też czasem do realizacji letniego wypoczynku  i skierowania życzeń do dalszego radosnego i słonecznego relaksu przed czekającym nowym rokiem szkolnym. Absolwentom życzę na  nowy etapie szkolnym sukcesywnego   rozwijania  swoich  pasji, zainteresowań  i umiejętności oraz godnego  reprezentowania naszej  placówki  w nowym środowisku . Mam nadzieję,  że dla  wszystkich  okres wakacji będzie czasem  bezpiecznego wypoczynku. pozwalającym  zregenerować siły. Życzę  udanego powrotu  z wakacji do tradycyjnej  szkolnej rzeczywistości we wrześniu 2020 r. Fotografie z uroczystości zakończenia roku szkolnego w galerii.

Zakończenie 2020

Utworzono dnia 19.07.2020, 21:12