PIERWSZA POMOC

Utworzono dnia 13.03.2017

CYKL ZAJĘĆ Z PIERWSZEJ POMOCY

W  ramach współpracy ze „ Stowarzyszeniem Gogołów  Bez  Granic ” w naszej szkole odbywają się zajęcia z zakresu pierwszej pomocy  dla dzieci z oddziału przedszkolnego  i  uczniów klas I  - VI  pt. „ Edukacja pierwszej  pomocy dla rodzin - od najmłodszych  do najstarszych ” . Prowadzone spotkania z szerokim zakresem atrakcyjnych  i oryginalnych pomocy dydaktycznych realizowane są przez  profesjonalnych  ratowników i w znacznym stopniu rozszerzają  podstawowe działania naszej placówki  oświatowej w tym zakresie.

Bez praktyki, nie uda się zmienić świadomości dotyczącej udzielania pierwszej pomocy . Nie ma też  możliwości  przekazania nawyków i  zasad zachowania   w trudnych  w/w  sytuacjach  bez  przeprowadzenia ćwiczeń i symulacji  potencjalnych  zagrożeń  . Udzielenie pierwszej pomocy w razie wypadku jest obowiązkiem każdego człowieka, który  jest świadkiem takiego zdarzenia.

Dzięki  w/w  cyklom spotkań  urozmaiconemu przekazowi   informacji ,  atrakcyjnej i bogatej w pomoce dydaktyczne zajęciom nasi uczniowie poznają zasady pomocy w nieszczęśliwych wypadkach , aktywnie  uczestniczą w zdobywaniu wiedzy i  umiejętności  praktycznych . Poznając  podstawy pomocy bezpośredniej i pośredniej utwierdzają się w przekonaniu , że każdy  może w sytuacjach  zagrożenia  zdrowia  i życia  nieść pomoc  innym ludziom.

W zajęciach biorą udział wszyscy wychowankowie naszej placówki oświatowej. Oryginalność prowadzonych spotkań i ich dynamika rodzą nadzieję na efektywność  założonych przez organizatorów wyników i celów., a być może także w przyszłości wyboru drogi zawodowej uczestników i odbiorców  w/w zajęć .

Informacje o programie i jego zakresie poniżej.

Pierwsza pomoc

Utworzono dnia 13.03.2017, 10:50