MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Utworzono dnia 16.11.2016

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale także przekazują ważne prawdy życiowe.

Nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę 9 listopada 2016 r. W zabawie wzięli udział uczniowie z klas 0 - 6, którzy przebrali się za ulubionych bohaterów z bajek. Na szkolnych korytarzach można było spotkać, między innymi: księżniczki, piratów, wróżki, Smoka Wawelskiego, Kota w Butach, Czerwonego Kapturka, Pippi, Pinokia czy Kopciuszka.

Spotkanie rozpoczęliśmy zabawą w rozpoznawanie przedmiotów z różnych baśni. Następnie każdy z przebranych uczniów zaprezentował swój bajkowy strój oraz rekwizyty, które go uzupełniały. Chętne osoby mogły również opowiedzieć, dlaczego wybrały akurat tę postać i zdradzić jak powstawało przebranie. Po prezentacji uczestnicy spotkania głosowali na najciekawszy strój. A wybór nie był łatwy, ponieważ wszyscy bohaterowie  bajek prezentowali się doskonale. W oczekiwaniu na werdykt uczniowie wysłuchali baśni Andersena, mogli też obejrzeć wystawę książek i odszukać w nich postacie, w które się wcielili. Przebranie, które najbardziej spodobało się głosującym, to strój muszkietera, zaprezentowany przez Szymona Bykowskiego z klasy II.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to nie tylko świetna zabawa,  ale także doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Książki rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo, warto więc po nie sięgać jak najczęściej.

Beata Wiśniowska

Bajki