Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Konkurs literacki „Te co skaczą i fruwają… ”

Utworzono dnia 27.12.2022
Czcionka:

,,Można skakać, można fruwać, ale czasem trzeba wkuwać”.   Fragment inscenizacji konkursowej

Talent, pracowitość, ambicja i … III miejsce w recytatorskim konkursie wojewódzkim dla Piotra Kowalczyka

Dzieci zamieszkujące Podkarpacie mogły wziąć udział w roku szkolnym 2022/2023 w Podkarpackim Konkursie Literatura i Dzieci pod hasłem „Te co skaczą i fruwają… ”, a tym samym zaprezentować się w trzech kategoriach – recytacja, piosenka oraz inscenizacja. Konkurs został ogłoszony przez WDK w Rzeszowie.  
Uczniowie naszej szkoły też dołączyli do tej gromady i liczną grupą wzięli udział w rejonowych eliminacjach, które odbyły się 30 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury we Frysztaku. Dzieci (przygotowane przez panią wychowawczynię Magdalenę Syrek) z klasy III: Milena, Oskar, Julia reprezentowały naszą szkołę w młodszej kategorii  klas I – III, natomiast Maks, Iza, Maja oraz Piotr (prowadzeni przez polonistkę - panią Joannę Koś) deklamowali wiersze w starszej kategorii klas IV – VI.          
Recytowane utwory wierszem lub prozą miały odnosić się do zwierząt  i zwierzęcych pupili, o których będzie można opowiedzieć na scenie. Uczniowie podstawówek zaprezentowali twórczość wybitnych autorów, którzy w swoich tekstach poruszali tę tematykę. Byli więc słyszani: Jan Brzechwa, Julian Tuwim, Ludwik Jerzy Kern, Danuta Wawiłow, Konstanty Ildefons Gałczyński, Aleksander Fredro i inni klasycy literatury dla dzieci.     
Jury oceniało:  dobór repertuaru, interpretację, kulturę słowa, kreacje aktorskie, prawdziwość wypowiedzi, walory wychowawcze, a także ogólny wyraz artystyczny. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się godnie, czego najlepszym wyrazem było przyznanie wyróżnienia Oskarowi oraz nagroda dla Piotra, połączona z możliwością reprezentowania naszego powiatu  w województwie. Finał wojewódzki konkursu odbył się (dla kategorii IV – VI) 14 grudnia  w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie i wtedy jury wyłoniło laureatów i wyróżniło wielu z deklamatorów.  
Uczeń klasy V Piotr Kowalczyk, dzięki swojej wspaniałej recytacji o rozbrykanym cielęciu, został nagrodzony 3. miejscem. Chłopcu gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć na polu artystycznym, na arenie zmagania się ze słowem.    

                                                                                       Joanna Koś
 

Fotorelacje z eliminacji rejonowych oraz wojewódzkich można obejrzeć na stronach:

https://www.gok.frysztak.pl/2022/12/literatura-i-dzieci-te-co-skacza-i.html

https://wdk.kulturapodkarpacka.pl/aktualnosci/newsy/fotorelacja-z-drugiego-dnia-finalu-konkursu-literatura-i-dzieci,art1387/

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Maj 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 119

W poprzednim tygodniu: 125

W tym miesiącu: 486

W poprzednim miesiącu: 515

Wszystkich: 35344