Kasia i Szymon wyróżnieni „Pod kolorowym parasolem jesieni”.

Utworzono dnia 27.11.2017

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży ph. „Pod kolorowym parasolem jesieni” w Rzeszowskim Domu Kultury w Rzeszowie.

W dniu 25 listopada 2017 roku uczestniczyliśmy w otwarciu wystawy i podsumowaniu konkursu . Uroczystość umilił występ Zespołu Wokalno – Instrumentalnego działającego przy RDK Rzeszów. Dźwięki muzyki, śpiew i dziecięce prace wprowadziły nas w bogactwo jesiennych obrazów, pozwoliły zaglądać do dziupli ptaków, słyszeć szelest spadających liści tudzież kropli deszczu skąpanych w rozgrzanym słońcu lub zachmurzonym niebie. A wszystko to dzięki dziecięcej wyobraźni, która zaprowadziła nas w tę wyjątkową, jesienną, niepowtarzalną podróż – „pod kolorowy parasol jesieni”.

Wystawa była  na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Na konkurs wpłynęło 2851 prac z 413 placówek z całej Polski. Na wystawę zakwalifikowano 500 prac, kwalifikacja pracy na wystawę była już ogromnym sukcesem.  Konkurs odbywał się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

KATARZYNA KOWALCZYK z klasy VII otrzymała WYRÓŻNIENIE  za pracę pt. „Spacer dzika” a ponadto udzieliła wywiadu do TVP 3 Rzeszów. SZYMON MASTYJ z klasy V  został WYRÓŻNIONY za zaskakujące pokazanie jesiennych pól. Na wystawę zakwalifikowano prace:  Norberta Jedziniaka z kl. II ( praca wykonana pod kierunkiem P. Magdaleny Syrek) , Michała Ziobrowskiego i Szymona Ziobrowskiego – uczniów z klasy V.  GRATULACJE!

Dziękuję P. Joannie Czekajowskiej – dyrektorowi GOK Frysztak za wsparcie nas w tym artystycznym wydarzeniu poprzez udostępnienie busa, dzięki tej pomocy mogliśmy wziąć udział w uroczystości.

Wszystkim Uczniom Szkoły Podstawowej w Gliniku Górnym, którzy malowali jesienne obrazy na konkurs dziękuję i gratuluję.

Dorota Wojtanowska - nauczycielka plastyki

„Pod kolorowym parasolem jesieni”.

Utworzono dnia 27.11.2017, 11:56