Doskonalenie bazy i warunków materialnych szkoły w 2021 roku w obiektywie.

Utworzono dnia 18.05.2022

DOSKONALENIE BAZY I WARUNKÓW MATERIALNYCH  SZKOŁY  W  ROKU 2021 r.

W roku 2021 w naszej placówce oświatowej  przeprowadzono wiele istotnych prac remontowych oraz dokonano zakupu niezbędnego wyposażenia i nowoczesnego sprzętu     dydaktycznego.

W okresie przerwy wakacyjnej  zostało wymienione na nowe wieloletnie ogrodzenie od wschodniej strony posesji szkolnej .

Sfinalizowany został też remont magazynku  sportowego. Pomieszczenie zostało gruntownie odnowione :  wyszpachlowano i odmalowano ściany , położono wylewkę wyrównującą , a na niej   nową   wykładzinę podłogową .  Zakupione zostały   do pomieszczenia dwa  stojaki mobilne do przechowywania piłek , wymieniono elementy oświetlenia i zamontowano nowy pojemny  regał z półkami na sprzęt sportowy.

W  gabinecie pomocy przedmedycznej została wymieniona  wykładzina podłogowa i listwy  przyścienne .

W miesiącu  październiku i listopadzie  z środków z budżetowych zainstalowano  monitoring obietów sportowych i całej  posesji   szkoły.

Udział szkoły w projekcie  MEN  ,, Laboratoria Przyszłości ‘’ pozwolił  na pozyskanie środków  na zakup  nowoczesnego sprzętu dydaktycznego  miedzy innymi: drukarki 3D, mikrofonu studyjnego, zestawu  warsztatowego do lutowania ze stacją lutowniczą,  fotograficznego aparatu  cyfrowego , kamery cyfrowej   mikroskopu stereoskopowego oraz dwóch robotów  do prowadzenia zajęć dydaktycznych. Zakupiono  też elementy wyposażenie do pracowni informatycznej w postaci szafy metalowej i stołu warsztatowego. Wartość zrealizowanego projektu wyniosła 30 tysięcy złotych.

Z poczatkiem roku szkolnego 2021/22 placówka zgłoszona została do  udziału  w  ,,Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa’’ . Przesłany do MEN  projekt uzyskał pozytywną akceptację na jego finansowanie.  Biblioteka dzięki temu wzbogacona została  o atrakcyjne  pozycje   książkowe  na kwotę 2500 zł.  W końcu roku kalendarzowego   zakupiono z środków budżetowych wyposażenie w postaci 10 regałów metalowych w miejsce  zużytych drewnianych stojaków.

Oprac. D. Węgrzyn