DOSKONALENIE BAZY I WARUNKÓW MATERIALNYCH NASZEJ SZKOŁY W ROKU 2020

Utworzono dnia 10.06.2021

DOSKONALENIE BAZY I WARUNKÓW MATERIALNYCH  NASZEJ  SZKOŁY  W  ROKU 2020

W 2020 r  w zakresie działań  oświatowych w naszej placówce przeprowadzono wiele istotnych prac remontowych , projektów oraz dokonano  zakupu nowoczesnego sprzętu  do realizacji zadań statutowych naszej  szkoły.

Początek roku to czas prac  związanych z remontem szatni . Pomieszczenie zostało gruntownie odnowione . Wymontowana została drewniana boazeria  i podłoga .  Wykonano  nowe tynki  i wylewkę    cementową , położono płytki na ściany i podłogę , zainstalowano   nowoczesne ledowe   oświetlenie  oraz czujniki ruchu , zakupiono  szafki   dla wszystkich uczniów  i przedszkolaków  umożliwiające bezpieczne przechowywanie odzieży .

Przed remontem

Po remoncie.

Wiosną złożony został projekt o  dotację  z MEN  na pracownie przyrodnicze . Korzystne dla nas rozstrzygniecie projektu zaowocowało  zakupem nowoczesnych pomocy dydaktycznych dla pracowni  biologicznej ,geograficznej, chemicznej i fizycznej. W ramach w/w projektu szkoła wzbogaciła się o   2 mobile tablice multimedialne . Wartość projektu to kwota  75150  złotych.

Okres wakacyjny tradycyjnie zarezerwowany był  na odnawianie  sal lekcyjnych . Odmalowano w tym czasie cztery  sale dydaktyczne   przy okazji  wymieniając  w nich zużyte  wyposażenie rolety kosze tablice ogłoszeniowe itd.

Zbiory biblioteki szkolnej wzbogacono zostały  o nowe lektury  na kwotę 800 zł

Jesienią w  ramach otrzymanych    środków budżetowych gminy zakupiono i zamontowano  na budynku szkolnym nowe  rynny i rury spadowe  .  Zastąpiły one  zużyty i wymagający  ciągłej naprawy  stary osprzęt .

W końcówce roku  wykorzystując  nieobecność uczniów w szkole  z środków budżetowych przeprowadzono generalny remont pracowni przyrodniczej  wyposażając  ją  w  nowa wykładzinę podłogowa i  meble.

Z zasobów Spółdzielni Uczniowskiej  zakupiono i zamontowano  profesjonalną centralna  bramę   wejścia  na posesję szkoły.

W ramach projektu MEN „ Zdalna szkoła”  zakupionych zostało 6 laptopów  i 8 stacjonarnych komputerów .

Placówka   brała  tez udział w projekcie  „ Ogólnopolska Sieć Edukacyjna”  Programie   publicznej sieci telekomunikacyjnej dającej szkołom dostęp do szybkiego (100 Mb/s), bezpłatnego i bezpiecznego Internetu uzyskując   możliwość korzystania z w/w  nowoczesnych rozwiązań technicznych. Udział w wyżej opisanym projekcie zaowocował wylosowaniem i otrzymaniem  Szkolnego Pakietu Multimedialnego - 25 sztuk tabletów z oprogramowaniem i akcesoriami . Wykorzystywany jest on miedzy  innymi w  realizacji zajęć dydaktycznych  w  edukacji wczesnoszkolnej .

opr.     J. Skórski,       fot .   D.Węgrzyn

remont