Akcja ewakuacyjna

Utworzono dnia 12.09.2022

Próbny alarm ewakuacyjny odbył się  09.09.2022 r. o godzinie 11.00. Wyprowadzenie podopiecznych z budynku przebiegało bardzo sprawnie – w ciągu 1:40 opuszczono wszystkie pomieszczenia, które  pozostawiono otwarte (z pozostawionymi  kluczami w zamkach) i udostępnione do sprawdzenia.  Kontrolę budynku przeprowadziło dwóch pracowników obsługi. W wyniku kontroli stwierdzono:

1)      nie wszystkie osoby przebywające w budynku opuściły go bezpośrednio po alarmowym sygnale dźwiękowym (trzykrotny sygnał dzwonku)

2)      wszystkie pomieszczenia były udostępnione Przed budynkiem szkolnym Dyrekcji szkoły zostały zgłoszone przez opiekunów stany liczbowe grup, które znajdowały się pod ich opieką.Łącznie ewakuowano 56 uczniów oraz 12 dorosłych osób (nauczyciele, obsługa i administracja),tj. w sumie 68 osób. Ewakuacja przebiegała sprawnie i bez paniki.

Dyrektor szkoły wezwał na ćwiczenia zastęp OSP z Glinika Górnego. Po przyjeździe został przekazany dowódcy OSP meldunek dotyczący liczby ewakuowanych oraz miejscu zagrożenia pożarowego. Po przeprowadzonej kontroli budynku informacja o stanie ewakuacji przekazana została Dyrektorowi szkoły, który odwołał alarm a dowódca straży przekazał informacje uczniom o działaniach które zostały przez nich podjęte. Następnie zespoły klasowe pod opieką nauczycieli udały się za budynek szkoły, gdzie strażacy przygotowali dla naszych podopiecznych tor przeszkód z elementami sprzętu ratowniczo– gaśniczego. Dzieci miały możliwość podziwiać z bliska wyposażenie oraz sprzęt, jakim dysponują strażacy z OSP. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakom za przyjazd i wręczyły im wykonany pod opieką pani Anny Głąbowicz pamiątkowy plakat.

Ćwiczenia ewakuacyjne naszej szkoły zostały przeprowadzone w obecności Pana Dyrektora ZOEAS-u : Marcina Jakubowicza, któremu dziękujemy za przyjazd.

Cały przebieg próbnej ewakuacji można uznać za bardzo udany. Szkoła jest przygotowana do ewakuowania placówki w razie zagrożenia.

Magdalena Syrek

Akcja ewakuacyjna